Platforma pomocy gdyńskim opiekunom dzieci z niepełnosprawnościami.

Z myślą o widzach ze spektrum autyzmu Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz filmu „Minionki: Wejście Gru”. Projekcja odbędzie w formule Kina Przyjaznego Sensorycznie. Start: 16 lipca 2022 (sobota) o godz. 12.00.

We współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm w sali kinowej Goplana w Kinie Studyjnym GCF odbywają projekcje przyjazne sensorycznie dla młodych widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

JAK WYGLĄDA SEANS W KINIE PRZYJAZNYM SENSORYCZNIE?

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie są wyświetlane zwiastuny, by nie rozpraszać uwagi widzów.

W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.

Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców, przekąski.

Celem projektu rozwijanego przez Fundację Pomoc Autyzm jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być dla uczestników okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

Zdjęcie przedstawia :minionka, postać w kształcie owalu, w dużych, grubych okularach, niebieskich ogrodniczkach. Postać uśmiecha się i jest zabawna, widać aparat ortodontyczny na białych zębach postaci. Napis na obrazku na żółto niebieskim tle-to "niezły z niego aparat"