Platforma pomocy gdyńskim opiekunom dzieci z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy rodziców/ opiekunów dzieci niepełnosprawnych zamieszkujących Gdynię na bezpłatne spotkania w ramach job coachingu.

👉🏻 Trudno godzić Ci obowiązki zawodowe i rodzinne?
👉🏻 Chciałabyś wrócić kiedyś do pracy, zmienić zawód?
👉🏻 Zastanawiasz się, czy w ogóle możliwa jest praca i wychowywanie dziecka z niepełnosprawnością


A może chodzi Ci po głowie coś innego, chcesz włączać się w różne działania na rzecz swojego dziecka i rodzin z podobnymi wyzwaniami, chcesz organizować wolontariat, szukać wsparcia, coś zmienić?

Indywidualne sesje z zakresu job-coachingu:Co proponujemy:

wsparcie kobiet wychowujących dzieci z niepełnoprawnościami w poczuciu się osobą świadomą w obszarze życia zawodowego oraz przygotowanie się do powrotu na rynek pracy, nawet jeśli jest to w tej chwili możliwe w mocno ograniczonym zakresie;
weryfikację i zdefiniowanie osobistych zasobów i dopasowanie ich do zmieniającego się rynku pracy;
pracę nad marzeniami i celami, bo warto je mieć nawet jeśli to nie jest czas na ich realizację;
przygotowywanie indywidualnego planu działania, oraz planów B i C 😊
wsparcie dla mężczyzn, którzy wychowują dzieci z niepełnosprawnościami, którzy chcą przyjrzeć się swojemu życiu zawodowemu, może je przeorganizować, spróbować zaaranżować inaczej.


W jaki sposób:

Oferujemy 6 indywidualnych sesji z zakresu job-coachingu, nawet do 6 spotkań (godzina do półtorej) na osobę.

Będzie to proces podczas którego będziesz miała okazje przyjrzeć się, co oznacza dla Ciebie życie zawodowe i na jakim etapie się znajduje. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi (testy, karty pracy, mindmapping, metody narracyjne) będziesz mogła odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zarządzać swoimi zasobami, żeby odnaleźć się na rynku pracy, a jeśli nie jest to – z różnych powodów – dobry moment – przygotuje sobie indywidualny plan działania, który pozwoli „trzymać rękę na pulsie” i nie wypaść ze świata rynku pracy.Terminy i miejsca spotkań:Terminy spotkań będą ustalane indywidualnie, nie częściej niż 1 raz w tygodniu.

Spotkania mogą odbywać się w Centrum Integracja przy ul. Traugutta 2 w Gdyni, ale także w każdym innym miejscu, jeśli np. lepiej Ci się myśli, kiedy spacerujesz, albo jesteś na kawie.Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą, aby umówić spotkanie.
https://forms.gle/io9cUGhwMXMt4pG59

Zapisz się na pierwszą sesję – w tej chwili mamy miejsca na październik/listopad

O prowadzącej:Monika Merkel, absolwentka studiów Nowoczesne doradztwo zawodowe – job-coaching na Uniwersytecie SWPS. Dużo doświadczenia własnego, wiele lat pracy z ludźmi, indywidualne działania doradcze, trudne procesy aktywizacji zawodowej. Od 6 lat jestem koordynatorką Centrum Integracja Gdynia, gdzie działam na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia. Jestem pewna, że satysfakcja z życia to równowaga we wszystkich obszarach, także w zawodowym, choć dla każdego znaczy to coś innego. Mocno wierzę w ludzi, szanuję ich, doceniam zasoby, jestem pewna, że każdy ma potencjał do realizacji celów, które sobie wyznaczy. Chętnie pomogę.


Projekt „Zaopiekowani” – wsparcie rodziców, opiekunów, rodzeństwa dzieci i zależnych osób dorosłych z niepełnosprawnościami z wykorzystaniem narzędzi z obszarów fizjoterapii, rozwoju osobistego, aktywizacji społecznej (w tym kulturalnej) oraz zawodowej dofinansowano ze środków PFRON będących w dyspozycji Gdyńskiego Centrum Zdrowia