Platforma pomocy gdyńskim opiekunom dzieci z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy rodziców/ opiekunów dzieci niepełnosprawnych zamieszkujących Gdynię na bezpłatne zajęcia organizowane w dwóch grupach porannej bądź popołudniowej do wyboru.

Warsztaty składają się z 4 spotkań po 120 min to seria warsztatów, które zachęcają rodziców do skierowania uwagi na siebie, swoje potrzeby i relacje ze swoim ciałem. Warsztaty pozwolą na większe zrozumienie dlaczego pojawia się ból, choroba bądź napięcie w ciele oraz jak w prosty sposób zadbać o siebie i poczuć się lepiej.

Tematy warsztatów:

1. Dlaczego boli? – część 1. Jak można samemu radzić sobie z bólem i mu zapobiegać. Bóle kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego oraz szyi ( kark). – Środa 28.09 grupa popołudniowa godz. 18.00-20.00 oraz czwartek 29.09 grupa poranna godz. 10.00-12.002.

Dlaczego boli? – część 2. Jak można samemu radzić sobie z bólem i mu zapobiegać. Bóle barków, bioder, kolan, nadgarstków oraz bóle głowy. Środa 12.10 grupa popołudniowa godz. 18.00-20.00 oraz czwartek 13.10 grupa poranna godz. 10.00-12.00
3. Zdrowa kobieta – Profilaktyka nietrzymania moczu. ( Omówimy przyczyny, zdrowe nawyki, i dowiemy się co robić aby zadbać o zdrowie dna miednicy) Środa 26.10 grupa popołudniowa godz. 18.00-20.00 oraz czwartek 27.10 grupa poranna godz. 10.00-12.004.

Stres – rodzaje stresu i jego wpływu na nasze ciało. Sposoby na rozluźnienie. ( Dowiemy się o rodzajach stresu, o dolegliwościach i chorobach jakie może wywoływać oraz poznamy kilka różnych sposobów na uwolnienie stresu z ciała. Środa 09.11 grupa popołudniowa godz. 18.00-20.00 oraz czwartek 10.11 grupa poranna godz. 10.00-12.00

Obowiązuje zapis na cały cykl – 4 spotkania. Tworzymy dwie grupy po 8 osób. Jeśli coś Ci wypadnie możesz przyjść na zajęcia do drugiej grupy po wcześniejszym poinformowaniu prowadzącej. Jeśli jednak nie będziecie mogli być obecni otrzymacie krótkie materiały z danych zajęć.

Na zajęcia zabierz ze sobą wygodny strój – będziemy pracować z ciałem, ważne więc żebyście czuli się swobodnie.

Seria warsztatów „Zdrowe Ciało, Zdrowy Duch”, mają zachęcić rodziców do skierowania uwagi na siebie, swoje potrzeby i relacje ze swoim ciałem. Warsztaty pozwolą na większe zrozumienie dlaczego pojawia się ból, choroba bądź napięcie w ciele oraz jak w prosty sposób zadbać o siebie i poczuć się lepiej.

Korzyści z warsztatów:

1. Poprawa świadomości swoje ciała

2. Umiejętność reagowania na napięcie w ciele zanim pojawią się dolegliwości

3. Umiejętność zmniejszenia dolegliwości bólowych

4. Zrozumienie zależności między naszą postawą a problemami w obrębie dna miednicy

5. Świadomość zdrowych nawyków dla zdrowia dna miednicy

6. Umiejętność rozpoznawania stresu w ciele i świadomość w jaki sposób można sobie z nim poradzić.

Będziemy spotykać się na sali w Przystani przy ul. Opata Hackiego 33.Czekam na Was!
OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Obowiązują zapisy.
2. Obowiązuje limit miejsc.
3. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.
4. Warunkiem zakwalifikowania rodzica jest orzeczenie o niepełnosprawności dziecka


UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.


Ilość uczestników: 2 grupy po 8 osób


Miejsce: Przystań ul. Opata Hackiego 33, Gdynia


Czas: Pojedyncze spotkanie trwają 120 min


Uczestnik zapisuje się na 4 spotkania z góry. Prowadzącej zależy na stworzeniu intymnej i przyjaznej atmosfery. Jeśli nie będziecie mogli być obecni otrzymacie krótkie materiały z danych zajęć.
Zgłoszenia po przez formularz:https://forms.gle/51CBipv9nqKx4XLr8Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, lub zadzwoń:
Fundacja Wspieraj Lokalnie – Patrycja Ziółkowska, 504315467, mail: fundacjawspierajlokalnie@gmail.comProjekt dofinansowano ze środków PFRON będących w dyspozycji Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

O prowadzącej:
Patrycja Ziółkowska – Stypik – fizjoterapeutka, promotorka zdrowego podejścia do siebie. Patrycja uwielbia pracę z ludźmi, od 12 lat cieszy się pracą indywidualną z pacjentami w gabinecie oraz prowadzi warsztaty w zakresie zdrowego stylu życia dla firm i grup zorganizowanych. Równocześnie cały czas rozwija swoje umiejętności po przez szkolenia, kursy oraz rozwój własny. Szkoliła się m.in w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej, psychosmotaycznej, ortopedycznej oraz podejścia holistycznego. Aktualnie rozpoczęła edukację w szkole psychoterapii Gestalt bo w swojej pracy zwraca uwagę na objawy z ciała, jak i te z naszej głowy. Przede wszystkim podąża za pacjentem i jego objawami.

Projekt „Zaopiekowani” – wsparcie rodziców, opiekunów, rodzeństwa dzieci i zależnych osób dorosłych z niepełnosprawnościami z wykorzystaniem narzędzi z obszarów fizjoterapii, rozwoju osobistego, aktywizacji społecznej (w tym kulturalnej) oraz zawodowej dofinansowano ze środków PFRON będących w dyspozycji Gdyńskiego Centrum Zdrowia